Tenis
16

Andy Murray savladao Johna Isnera i osvojio Masters u Parizu

Andy Murray je u finalu Mastersa u Parizu sa 2:1 u setovima savladao Johna Isnera.

Amerikanac nije bio dostojan protivnik Britancu koji je meč riješio nakon dva sata i 18 minuta igre.

U prvom setu nije bilo break prilika sve do šestog gema, kada svoju prvu priliku da oduzme servis protivniku koristi Murray. Isner je mogao već u sljedećem gemu dva puta napraviti re-break, no Murray se spasio i do kraja set oba tenisera su bila sigurna na svoj servis i set je završen rezultatom 6:3.

U drugom setu jedinu priliku za break imao je Isner, i to čak četiri puta u osmom gemu, no nije ih iskoristio i set je odlučen u tie-breaku. U 13. gemu drugog seta Isner je napravio dva mini-breaka i osvojio drugi set sa 7:6(4).

Murray je u trećem setu imao po break loptu u drugom i četvrtom gemu, ali ih nije iskoristio. Kada se činilo da će i treći set otići u tie-break Murray je došao do break, a ujedno i meč lopte u desetom gemu koju je iskoristio i riješio set u svoju korist sa 6:4.

Murray će od sutra i zvanično postati najbolji teniser svijeta sa 11.185 bodova. Đoković, kojeg je Britanac skinuo sa trona, će imati 10.780 bodova.