Tenis
33

Andy Murray drugi put osvojio Wimbledon, dovoljan jedan break protiv Raonića

(Foto: EPA)
Andy Murray je osvojio svoju drugu titulu na Wibledonu i treću na Grand Slamovima u karijeri.

Murray, koji je slavio u All England Clubu 2013. godine, danas je nadigrao Miloša Raonića sa 3:0 po setovima nakon dva sata i 48 minuta igre napravivši samo jedan break na meču.

Murray je do prvog breaka na meču došao u sedmom gemu prvog seta, zadržao ga je ga do kraja i osvojio prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu oba tenisera su zadržala svoje servise i otišlo se u tie-break. Tamo je Murray napravio dva mini-breaka i dobio set rezultatom 7:6(3).

I treći set je odlučen u tie-breaku. Murray je breaknuo Raonića u drugom, trećem i sedmom poenu tie-breaka i zasluženo slavio sa 7:6(2) iskoristivši drugu meč-loptu.