sport
0

Tatjana Đekanović zauzela 35. mjesto u takmičenju u streljaštvu u Bakuu

Tatjana Đekanović
Bosanskohercegovačka reprezentativka u streljaštvu, Tatjana Đekanović, zauzela je 35. mjesto u disciplini vazdušna puška na deset metara na Evropskim igrama koje se od 12. do 28. juna održavaju u Bakuu.

Članica kluba Geofon iz Teslića takmičenje je završila s rezultatom 406,7 pogođenih krugova.

"Rezultatski je mogla mnogo bolje, međutim plasmanom smo zadovoljni jer je najmlađa takmičarka. Konkurencija je bila izuzetna, to su najbolje streljačice u Evropi, a pored nje je gađala djevojka koja je postala šampion. Ovo je odlično iskustvo za Đekanović i značit će joj u nastavku karijere", rekao nam je Neven Rašić, trener mlade streljačice.

Đekanović (18) za deset dana očekuje Svjetsku kup u Njemačkoj, a Rašić očekuje bolji plasman bh. reprezentativke.

Zlatnu medalju u Bakuu osvojila je Srbijanka Andrea Arsović sa 207,8 pogođenih krugova, srebro je pripalo Sari Hornung (Sarah) iz Švicarske, a bronza Njemici Barbari Engelder.