sport
0

Taekwondo: Uspješan nastup reprezentacije BiH u Zagrebu

FENA
Omladinska taekwondo reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je treće mjesto u ekipnoj konkurenciji te deset medalja na međunarodnom turniru Croatia Open '07 u Zagrebu.

Zlatna odličja osvojili su: Amir Katana (Novi Grad Sarajevo), Belmin Memija (Novi Grad Sarajevo), Haris Mušija (Nur Kakanj) i Nemanja Šiljak (Kozara Prijedor), srebrenu medalju Nejla Kaljanac (Novi Grad Sarajevo), a bronzane Ana Krajina (Magone Livno), Ivana Miličević (Crostar Mostar), Ivica Semren (Magone Livno), Damir Sunjić (Crostar Mostar) i Ivona Brnić (Magone Livno).

Na osnovu pojedinačnih rezultata kadeti su bili najbolji i osvojili pehar za 1. mjesto ekipno, kadetkinje su završile na petom, a juniori na šestom mjestu.

Bh. takmičare su vodili trener seniorske reprezentacija Ahmet Dilek i selektor juniorske reprezentacije Haris Husić.

Nastupilo je 740 takmičara iz 27 država.

Croatia Open je, inače, jedan od osam evropskih turnira A kategorije. Prvog takmičarskog dana organizirani su i prvi profesionalni taekwondo mečevi u historiji. Turnir je organiziran za osam boraca s istaknutim svjetskim i evropskim rezultatima a najboljem je dodijeljena nagrada od 30.000 dolara.