0

Taekwondo: Predstavnici BiH osvojili 15 medalja na Balkanijadi u Baru

FENA
Armin Gredić
Taekwondo reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je 15 medalja, dvije zlatne, sedam srebrenih i šest bronzanih, na Balkanskom prvenstvu za kadete, juniore i seniore u crnogorskom Baru.

U konkurenciji više od oko 400 takmičara i takmičarki iz 10 nacionalnih selekcija Bugarske, Rumunije, Srbije, Makedonije, Crne Gore, Albanije, Turske, Kosova, Slovenije i BiH, naši predstavnici su u ukupnom poretku zauzeli visoko četvrto mjesto.

Zlatne medalje i titule balkanskih prvaka osvojili su članovi sarajevskog Novog Grada, Armin Gredić u konkurenciji seniora do 80 kg i Nedžad Husić u konkurenciji kadeta do 37 kg.

Srebrene medalje su osvojili Ljubomir Stančić (Ugljevik) seniori preko 87 kg, Delila Ramić (Novi Grad Sarajevo) juniorke do 59 kg, David Cvijankić (Derventa) kadeti do 41 kg, Sadmir Habibović (Novi Grad Sarajevo) kadeti do 33 kg, Đorđe Vujićić (Derventa) kadeti do 65 kg, Milica Karanović (Derventa) kadetkinje do 44 kg, Amila Karšić (Zlatni Ljiljani) juniorke do 46 kg, dok bronzana odličja izborili Emir Kaljanac (Novi Grad Sarajevo) juniori do 63 kg, Alen Čukurija (Novi Grad Sarajevo) juniori do 68 kg, Ajla Reizbegović (Zlatni Ljiljani) juniorke do 44 kg, Lejla Brkić (Novi Grad Sarajevo) juniorke preko 68 kg, Alen Alić (Novi Grad Sarajevo) seniori do 87 kg, Gorana Malinović (Kozara).