sport
0

Švedska i Finska u finalu hokejaškog SP-a

FENA
Hokejaši Švedske i Finske plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva hokeja na ledu Svjetske skupine, koje se održava u Slovačkoj.

Šveđani su u prvom polufinalu u Bratislavi nadigrali branitelje naslova Češku s 5:2 (0:0, 2:1, 3:1). Česi su bili branitelji naslova i do danas jedina neporažena momčad.

U drugom polufinalu Finska je svladala Rusiju rezultatom 3:0 (0;0, 1:0, 2:0). Fincima je to druga pobjeda protiv Rusa na ovom prvenstvu, nakon što su slavili i u drugom dijelu natjecanja, ali tada tek nakon produžetka.

Šveđani dosad imaju osam naslova prvaka, a posljednji put bili su zlatni prije pet godina u Latviji. Na prošla dva prvenstva osvojili su bili brončanu medalju. Finci imaju samo jedan naslov, a njega su osvojili 1995. u Švedskoj.

Finalni susret, kao i utakmica za brončanu medalju, igra se u nedjelju.