sport
2

Suljkanović osvojila peto mjesto na Evropskom karate prvenstvu u Budimpešti

FENA
Bosanskohercegovačka reprezentativka Mirsada Suljkanović osvojila je peto mjesto na 48. evropskom karate prvenstvu u Budimpešti (Mađarska).

Suljkanović je danas imala šansu da osvoji bronzanu medalju u pojedinačnoj kategoriji do 61 kg, ali nije joj pošlo za rukom da savlada takmičarku iz Velike Britanije.

Muška karate reprezentacija Bosne i Hercegovine sutra u 13 sati će se boriti za zlatnu medalju u ekipnim borbama protiv selekcije Francuske.

Selekcija BiH, u sastavu Alem Kupusović, Admir Zukan, Meris Muhović, Haris Škrijelj, Haris Sujković, Oliver Mandarić i Damir Zadro, u kvalifikacijama je pobijedila ekipe Poljske i Portugala sa po 3:0, zatim Crnu Goru sa 3:2, dok je meču za plasman u finale istim rezultatom savladala Sloveniju.