Skijanje
0

Zlato Kowalczykovoj i Demongu

FENA
Poljakinja Justyna Kowalczyk osvojila je naslov svjetske prvakinje u skijaškom trčanju u utrci na 30 kilometara slobodnim stilom sa grupnim startom na SP u Liberecu.

Kowalczyk je do svog drugog zlata u Liberecu, bila je najbrža i u dohvatnoj vožnji na 15 km, stigla zahvaljujući sjajnom ubrzanju na posljednjem usponu kilometar prije cilja kada se odvojila od najbližih pratiteljica, te ciljem prošla u vremenu od 1:16:10.6 sati.

Do srebra je u završnici stigla Ruskinja Jevgenija Medvedeva sa 8.8 sekundi zaostatka, a bronzu je osvojila Ukrajinka Valentina Ševčenko sa 9.3 sekunde zaostatka.

U nordijskoj kombinaciji, koja koja se sastojala od jednog skoka na 120-metarskoj skakaonici i 10 kilometara trčanja, naslov svjetskog prvaka osvojio je Amerikanac Bill Demong.

Srebro je sa 12,8 sekundi zaostatka zauzeo Nijemac Bjorn Kircheisen 12,8 sekundi, dok jer dok je Francuz Lamy Chappuis stigao do bronze sa 31,4 sekunde zaostatka.