Skijaški superveleslalom
0

Walchhoferu pobjeda u francuskom Val d'Isereu

Michael Walchhofer, 34-godišnji austrijski skijaš, pobijedio je u utrci superveleslaloma za Svjetski kup održanoj u francuskom Val d'Isereu.

Walchhofer je ostvario svoju 15. pobjedu u Svjetskom kupu, a drugu u superveleslalomu. Jedanaest pobjeda ostvario je u svojoj udarnoj disciplini, u spustu, u kojoj je tri puta osvajao i mali Kristalni globus, a zadnji puta prošle sezone. Walchhofer je do cilja stigao za minutu, 20 sekundi i 78 stotinki.

Drugo mjesto osvojio je Amerikanac Ted Ligety sa 28 stotinki zaostatka, a mjesto na pobjedničkom postolju zauzeo je i Talijan Werner Heel, koji je imao 75 stotinki sporije vrijeme od pobjednika.

Ivica Kostelić zbog povrede koljena nije nastupio.

Utrku nije završio niti Švicarac Carlo Janka, vodeći skijaš u ukupnom poretku Svjetskog kupa, koji je ostao na 460 osvojenih bodova. Austrijanac Benjamin Raich osvajanjem petog mjesta smanjio je malo zaostatak za Jankom i sada ima 426 bodova.

U nedjelju je u Val d'Isereu na rasporedu utrka veleslaloma za skijaše.