Skijanje
3

Trijumf Neureuthera na veleslalomu u Adelbodenu

Felix Neureuther
Prvi put u karijeri njemački je skijaš Felix Neureuther (29) ostvario pobjedu u veleslalomu. Slavio je ove subote u švicarskom Adelbodenu u petoj veleslalomskoj utrci u Svjetskom kupu ove sezone.

Toplo je vrijeme značajno utjecalo na kvalitetu staze Chuenisbärgli, samim tim i na ishod utrke, ali to nije nimalo smetalo Neureutheru koji je nakon prve vožnje bio tek na sedmom mjestu. Drugi je lauf odradio sjajno, a nakon toga je dočekao i greške Marcela Hirschera i Alexisa Pinturaulta, ispadanje Teda Ligetyja, te slabiji nastup Thomasa Fanare. Na koncu je Nijemac slavio u vremenu 2:34.60, čime je za deset stotinki nadmašio Fanaru, vodećeg nakon prve vožnje. Treći je s 19 stotinki zaostatka bio Hirscher.

Podsjetimo, pet dana ranije je Neureuther slavio i u slalomu u Bormiju, a ovo mu je ukupno sedma pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu. Svih dosadašnjih šest je, međutim, ostvario u slalomu, a u Adelbodenu je postao tek drugi Nijemac u historiji s trijumfom u veleslalomu. Prije njega je to uspjelo samo Maxu Riegeru 1970. godine.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić je nakon prve vožnje bio 19., a u nastavku je pokvario plasman, pa je završio utrku tek na 26. mjestu s 2,78 sekundi zaostatka.

U redoslijedu veleslalomaša prvi je i dalje Marcel Hirscher, dok u ukupnom pretku vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal.