Skijanje
0

Skijaški skokovi: Otkazana finalna serija, pobjeda Kuettelu

FENA
Švicarac Andreas Kuettel (125,5 m) pobjednik je druge stanice 55. novogodišnje turneje skijaša skakača, održane danas u njemačkom Garmisch-Partenkirchnu.

Kuettel je slavio nakon što je na olimpijskoj skakaonici zbog loših vremenskih uvjeta otkazana finalna serija pa su priznati rezultati iz prve serije.

Drugo mjesto osvojio je Finac Matti Hautamaeki (125 m), dok je osvajanjem trećeg mjesta najveće iznenađenje priredio Japanac Noriaki Kasai (125m). Pobjednik prvog takmičenja turneje u Oberstdorfu i vodeći u ukupnom poretku Austrijanac Gregor Schlierenzauer bio je četvrti (123,0m)

Nakon Obersdorfa i Garmisch-Partenkirchenu turneja se nastavlja u Austriji gdje su na resporedu takmičenja u Innsbrucku, 4.januara, kao i veliko finale u Bischofshofenu, 7. januara.