0

Skijanje: Hirscher i Duerr najbrži u Moskvi

FENA
Marcel Hirscher (Foto: Arhiv/AFP)
Austrijanac Marcel Hirscher i Njemica Lena Duerr pobjednici su paralelnog slaloma Svjetskog skijaškog kupa voženog u Moskvi.

Hirscher je u finalu bio bolji od Šveđanina Andrea Myhrera, dok je Duerr pobijedila Slovakinju Veroniku Zuzulovu.

U Moskvi je nastupilo po šesnaest skijaša i skijašica koji su na ispadanje vozili po dvije vožnje u svakom kolu.

U muškoj konkurenciji treći je bio Ivica Kostelić, a četvrti Felix Neureuther, dok je kod žena treće mjesto osvojila Amerikanka Mikaela Shiffrin, a četvrto Švicarka Wendy Holdener.

Zahvaljujući šestoj ovosezonskoj pobjedi Hirscher se učvrstio na čelu ukupnog poretka Svjetskog kupa s 1135 bodova. Drugi je Aksel Lund Svindal s 921 bodom.

Kod skijašica Tina Maze, koja je danas ispala u četvrtfinalu, uvjerljivo vodi s 1694 boda. Druga je Maria Hoefl-Riesch s 806 bodova.

Nakon utrke u Moskvi slijedi pauza u Svjetskom kupu zbog Svjetskog prvenstva koje je na rasporedu od 5. do 17. veljače u Schladmingu.