Skijanje
1

SK skijašica, slalom u Flachauu: Shiffrin uvjerljivo do sedme pobjede karijere

Mikaela Shiffrin (Foto: AFP)
Mikaela Shiffrin, 18-godišnja američka skijašica, uvjerljiva je pobjednica noćnog slaloma za Svjetski kup skijašica kojem je domaćin bio austrijski Flachau.

Shiffrin je sjajno odradila prvu vožnju u kojoj je ostvarila veliku prednost pred najbližim pratiteljicama, a u drugoj vožnji sigurno je čuvala veliku prednost i na kraju je imala 83 stotinke brže vrijeme od drugoplasirane Šveđanke Fride Hansdotter. Treće mjesto osvojila je još jedna švedska skijašica, Maria Pietilae-Holmner, sa jednom sekundom i 14 stotinki zaostatka za pobjednicom.

Njemica Maria Höfl-Riesch, koja je bila druga u prvoj vožnji, na kraju je osvojila četvrto mjesto (+1.40).

Austrijanka Marlies Schild u prvoj vožnji je dijelila treće mjesto, ali je u drugoj napravila veliku grešku, pa je zauzela tek 26. mjesto, s golemim zaostatkom za konkurencijom iz vrha.

Mikaela Shiffrin ostvarila je već treću slalomsku pobjedu u Svjetskom kupu ove sezone, sedmu u karijeri, te je potvrdila kako je glavni kandidat za osvajanje zlatne olimpijske medalje u Sočiju u ovoj disciplini. Povećala je prednost u poretku slaloma u kojem sada ima 402 boda, a prate je Hansdotter s 258 bodova i Schild s 245.

U ukupnom poretku vodeća je Maria Höfl-Riesch sa 781 bodom ispred Austrijanke Anne Fenninger sa 709 i Lihtenštajnke Tine Weirather sa 673. Mikaela Shiffrin probila se na 4. mjesto sa 614 bodova.