Alpsko skijanje
0

Maria Riesch slavila u superkombinaciji

FENA
Nakon Svjetskog prvenstva u Garmisch-Partenkirchenu u Njemačkoj, najbolje svjetske skijašice nastavljaju takmičenje u Svjetskom kupu. Borba za Veliki kristalni globus nastavlja se u Areu u Švedskoj u kojoj će se održati utrke u superkombinaciji, spustu i superveleslalomu.

Prva je na rasporedu bila superkombinacija u kojoj je slavila vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa Njemica Maria Riesch. Njemačka skijašica je nakon superveleslaloma držala drugo mjesto sa 16 stotinki zaostatka za najbržom Amerikankom Lindsey Vonn, ali je izvrsnim nastupom u slalomu stigla do 19. pobjede u karijeri, a pete ove sezone.

Drugo mjesto osvojila je Slovenka Tina Maze koja je izvrsnim nastupom u slalomu popravilo osmo mjesto iz superveleslaloma te je za Marijom Riesch zaostala 40 stotinki. Treće mjesto zadržala je Austrijanka Elisabeth Goergl sa zaostatkom od 66 stotinki.

Vonn je na kraju osvojila šesto mjesto (+1,16 sekundi), a nova svjetska prvakinja Austrijanka Anna Fenninger završila je na devetom mjestu (+2,11).

Današnjom pobjedom Maria Riesch povećala je prednost u ukupnom poretku Svjetskog kupa ispred Vonn na 216 bodova. Trećeplasirana Goergl zaostaje već 618 bodova. Maria Riesch preuzela je i vodstvo u poretku superkombinacije, a do kraja natjecanja ostala je još samo jednu utrka. Maria Riesch ima 145 bodova, a pet bodova manje Vonn i Goergl.