Kanađanin Guay osvojio globus u superveleslalomu

0
0
0
Erik Guay (Foto: AP)
Pobjedom u superveleslalomu održanom u njemačkom Garmisch-Partenkirchenu Kanađanin Erik Guay osvojio je mali Kristalni globus u toj disciplini.
Guay je do treće pobjede u karijeri, a druge u superveleslalomu u samo pet dana, došao u vremenu od 1:26.36 minuta, a to mu je bilo dovoljno za titulu jer je Austrijanac Michael Vaclhofer, do utrke u njemačkom ski centru vodeći, zauzeo tek 15. mjesto. Kanađanin je tako postao prvi skijaš svoje zemlje nakon 28 godina koji je osvojio mali Kristalni globus u nekoj disciplini.

Drugo mjesto sa 39 stotinki slabijim vremenom zauzeo je Hrvat Ivica Kostelić, dok se na treći stepenik pobjedničkog postolja popeo prošlogodišnji osvajač velikog Kristalnog globusa Aksel Lund Svindal iz Norveške.

Švicarac Carlo Janka je u srijedu pobjedom u spustu preuzeo vodstvo u generalnom poretku Svjetskog kupa, a u četvrtak je njegovu prednost Benjamin Raich sa 54 smanjio na 38 bodova. Do kraja sezone ostale su samo još dvije utrke, veleslalom i slalom u Garmischu.

Finale Svjetskog kupa u njemačkom ski centru se nastavlja već u petak, kada je na programu veleslalom, dok se u subotu vozi slalom.