sport
9

Sjajan nastup bh. atletičara: Amel Tuka treći na Dijamantskoj ligi u Briselu

Piše: E. M.
Najuspješniji bosanskohercegovački atletičar na 800 metara Amel Tuka večeras je u finalu Dijamantske lige u Briselu osvojio 3. mjesto sa vremenom 1:45,45.

Naš najbolji atletičar, ujedno i najbolji u svijetu u 2015. godini u svojoj disciplini, Amel Tuka večeras je u Briselu trčao finale Dijamantske lige sa najboljim atletičarima ove sezone.

Trku je otvorio taktički kao i uvijek te se do posljednjih 300 metara zadržao na 11. poziciji.

U završnici je sjajnim sprintom uspio da sa 11. pozicije pređe 3. mjesto kojim je i završio večerašnju trku koja je ujedno bila i posljednja u ovoj sezoni za našeg bh. atletičara.

Prvoplasirani u današnjoj trci bio je Adam Kszczot sa vremenom 1:45.12, dok je drugo mjesto pripalo Nijelu Amosu sa 1:45.25.

U generalnom poretku pobjednik Dijamantske lige na 800 metara je Amos sa 16 poena, drugoplasirani je Kszczot sa deset poena, dok je Amelu Tuki pripala treća pozicija.