sport
0

Ševčenkova karijera u golfu nije počela baš najbolje

Legendarni ukrajinski nogometaš Andrij Ševčenko nije se proslavio u svom debiju u profesionalnom golfu. Na Superior Cupu u Harkivu osvojio je 121. mjesto u konkurenciji 130 igrača.

U pitanju je golf turnir iz kategorije europskog Challenge Toura na kojem se bivši napadač Milana i Chelseaja prvi put okušao u novoj karijeri. U prve dvije runde imao je rezultat 26 iznad para i ostao je vrlo daleko od plasmana u završne dvije runde.

Vodeći igrač nakon prve dvije runde, Sihwan Kim iz Južne Koreje, imao je rezultat 14 ispod para. Ševčenko je, dakle, od njega bio lošiji za 40 udaraca.

Puno bolje od ukrajinskog nogometnog velikana nije prošao niti bivši proslavljeni ruski teniser Jevgenij Kafeljnikov, koji je u sjajnoj teniskoj karijeri osvojio dva Grand Slam naslova, Australian Open i Roland Garros. Kafeljnikov se već duže vrijeme bavi golfom, ali mu to u Harkivu nije pomoglo. Osvojio je 110. mjesto s rezultatom 16 iznad para.