Karate
0

Šest medalja za BiH na turniru "Beogradski pobjednik"

FENA
Ženska karate reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je šest medalja (dva zlata, srebro i tri bronze) na međunarodnom turiru "Beogradski pobjednik".

U pojedinačnoj konkurenciji najsjanija odličja osvojile su Merima Softić ( kategorija više od 68 kg) i Amila Fazlić (do 68 kg), dok su Lana Džidić i Maja Kalanović (obje do 55 kg), te Larisa Berber (više od 68 kg) bile bronzane.

Bh. reprezentacija u ekipnim borbama osvojila je srebrenu medalju. Naše karatašice Merima Softić, Amila Fazlić, Tanja Umićević i Larisa Berber svaladale su selekcije Francuske, Hrvatske i Bugarske sa po 3:0, dok su borbi za zlatnu medalju poražene od Srbije sa 1:2.

Nastup na ovom turniru, na kojem je učestvovalo 13 zemalja, bio je još jedna uspješna provjera forme najboljih bh. karatašica pred učešće na najvažnijem takmičenju ove godine - Svjetskom prvenstvu, od 25. do 31. oktobra u Beogradu.