36

Sekunda prednosti: Etiopljanka Dibaba pobjednica maratona u Pekingu

FENA
Mare Dibaba (Foto: EPA)
Etiopljanka Mare Dibaba pobjednica je maratona na Svjetskom atletskom prvenstvu u Pekingu.

Dibaba je dionicu pretrčala za dva sata, 27 minuta i 35 sekundi te svojoj zemlji donijela prvo zlato sa svjetskih prvenstava u ženskom maratonu.

Srebro je osvojila Helah Kiprop iz Kenije (2:27:36), a bronzu Eunice Jepkirui Kirwa, rođena u Keniji, a koja nastupa pod zastavom Bahreina (2:27:39).

Braniteljica naslova Edna Ngeringwony Kiplagat iz Kenije osvojila je peto mjesto (2:28:18) te nije uspjela postati prva atletičarka u historiji koja je tri puta zaredom pobijedila u maratonu na svjetskim prvenstvima.

Posljednjeg dana SP-a u Pekingu bit će održano još šest finala. Medalje će biti podijeljene u skoku uvis i utrci na 1.500 metara za muškarce, bacanju koplja i utrci na 5.000 metara za žene, te u štafetama 4x400 metara u obje konkurencije.