Reli
0

Sebastien Loeb slavio i u Portugalu

FENA
Višestruki svjetski prvak u reliju Francuz Sebastien Loeb u Citroenu C4 nastavlja svoju dominaciju u ovogodišnjem Svjetskog prvenstva u reliju. Nakon što je slavio u prve tri utrke u Irskoj, Norveškoj i na Cipru, Loeb je slavio i u Portugalu.

Trećeg, posljednjeg dana natjecanja na Portugalskom reliju, koji se vozio u okolici Faroa, Loeb je zadržao prednost u posljednjih pet brzinskih ispita i na kraju slavio s 24,3 sekunde prednosti ispred Finca Mikke Hirvonena u Fordu Focusu. Treće mjesto sačuvao je Loebov momčadski kolega Španjolac Dani Sordo, koji je zaostao 1:45,4 minute.

Loeb je tako došao do rekordne 51. pobjede u karijeri, a nenadmašni Francuz sada već ima niz od pet uzastopnih trijumfa. Loeb je slavio na posljednjoj utrci prošlogodišnjeg SP-a u Velikoj Britaniji, a ove sezone nanizao je Irsku, Norvešku, Cipar i danas Portugal.