15

Samardžić: Ovo mi je najljepši rođendanski poklon

FENA
Aleksandra Samardžić (Foto: FENA)
Bosanskohercegovačka džudistkinja Aleksandra Samardžić osvojila je bronzanu medalju na Evropskom juniorskom takmičenju u Bukureštu do 21 godine u kategoriji do 70 kg.

Sedamnaestogodišnja članica Judo kluba Nippon iz Sarajeva bila je slobodna prvo kolo, a u drugom je pobijedila Emillie Sook iz Danske. U trećem kolu je poražena od Francuskinje Melisse Heleine.

U repesažnoj borbi je pobijedila Italijanku Alessandru Prosdocimo, dok je za treće mjesto pobijedila Britanku Ebony Drysdale-Daley.

"Jako sam zadovoljna ovim rezultatom, jer sam mlađi pripadnik ove kategorije. Danas slavim 17. rođendan i ovo mi je najljepši poklon", istakla je Samardžić na današnjoj pres-konferenciji u Sarajevu.

Selektor i trener Branislav Crnogorac podsjetio je na rezultate koje je ova reprezentativka ostvarila i to srebrena medalja s Olimpijskih igara za mlade održanih u Nanjingu te zlatne medalje s Evropskih kupova za seniorke i juniorke.

Najavio je da će Samardžić 20. oktobra učestvovati na Svjetskom prvenstvu U21 u Majamiju (SAD).