sport
424

Salzburg: Amel Tuka osvojio prvo mjesto u utrci na 800 metara, Dušan Babić deveti

Piše: E. M.
Amel Tuka sa Marokancima nakon utrke
Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka večeras je na atletskom prvenstvu u Salzburgu na utrci 800 metara osvojio prvo mjesto sa vremenom 1.46:66.

Amel Tuka je u konkurenciji 17 takmičara ostvario najbolji rezultat uprkos teškim vremenskim uvjetima i niskim temperaturama. U večerašnjoj trci za Bosnu i Hercegovinu trčao je i Dušan Babić koji je osvojio 9. mjesto sa vremenom 1.50:31.

Drugo i treće mjesto pripalo je Marokancima Naderu Benhanbelu koji je 800 metara istrčao sa vremenom 1.46:80, dok je Samir Jamma zabilježio 1.46:91.

U kratkoj izjavi za Klix.ba nakon utrke Tuka je kazao kako mu je večerašnja pobjeda veliki motiv za Svjetsko prvenstvo i Olimpijadu te da je veoma blizu ostvarenju potrebnih normi.

Podsjetimo, Amel Tuka je državni prvak Bosne i Hercegovine na 800 metara s vremenom 1.46:12 koje je zabilježio na Evropskom prvenstvu u Cirihu.