Evropsko klupsko prvenstvo
0

Šahistima Bosne izmakla bronza

FENA
Šahisti sarajevske Bosne osvojili su sedmo mjesto na 27. evropskom klupskom prvenstvu u šahu.

Na prvenstvu održanom u Rogaškoj Slatini, u konkurenciji 62 najjače evropske ekipe šahisti Bosne su zauzeli sedmo mjesto s 11 meč bodova, odnosno 27 poena po dodatnim kriterijima.

Na takmičenju koje se igra po švicarskom sistemu prvi put se dogodilo da je jedna ekipa - Bosna, igrala s prvoplasiranim, drugoplasiranim i trećeplasiranim timom, a bh. predstavniku, koji je imao isti broj meč bodova kao i trećeplasirani, izmakla je bronza zbog dodatnih kriterija.

Za Bosnu su nastupali VM Borki Predojević, VM Predrag Nikolić, IM Dalibor Stojanović, IM Denis Kadrić, VM Ferenc Berkes, VM Markus Ragger, Slavenko Glavan.

U sedam odigranih kola, Bosna je pobijedila pet puta, jednom je remizirala i upisala samo jedan poraz od ekipe novog prvaka -Saint Petersburga, saopćeno je iz ŠK Bosna.