Rukomet
74

Vogošća pobjedom nad Bosnom iz Visokog ostvarila plasman u finale Kupa BiH

(Foto: Edin Hadžihasić/Klix.ba)
Pobjedom nad Bosnom iz Visokog, Vogošća Poljine Hills se plasirala u finale rukometnog Kupa Bosne i Hercegovine. Meč je odigran u dvorani "Amel Bećković" u Vogošći, a konačan rezultat glasio je 27:24 za Vogošću.

Utakmica je bila ujednačena do posljednjih 10 minuta meča, a u prilog tome ide i činjenica da se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 12:12. Boljom igrom u finišu meča Vogošća je stigla do pobjede.

Najbolji strijelac Vogošće sa pet postignutih pogodaka bio je Bešić Anes, a pratili su ga Ibro Jelačić, Tarik Dedajić i Adi Đinović sa po četiri pogotka. Ekipu Bosne predvodili su Nikola Grujić sa osam i Enes Skopjak sa sedam pogodaka.

Drugi polufinalni par čine Borac m:tel i novi šampion Bosne i Hercegovine Izviđač Ljubuški. Njihov okršaj počinje danas u 19 sati, a finale je na rasporedu u nedjelju sa početkom od 15:30 sati.