4.11.2015. u 21:51
105
42
105
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u 1. kolu grupe 1 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se 2017. godine održati u Francuskoj slavila je nad reprezentacijom Slovačke rezultatom 29:25. Tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
60' - Pobjeda reprezentacije Bosne i Hercegovine. Jako težak meč i bitna pobjeda na početku kvalifikacija.

60' - Slovaci pogađaju iz sedmerc za konačnih 29:25.

60' - Crveni karton za Muhameda Zulfića pošto je dobio treće isključenje.

60' - Ušli smo u posljednji minut. Samo je pitanje sa koliko ćemo razlike slaviti, a to može biti bitno na kraju kvalifikacija.

60' - Goool! Šesti pogodak Dejana Malinovića.

59' - Sada pogađaju Slovaci. Urban je strijelac.

58' - Senjamin Burić!!! Dejan Malinović je sjajno asistirao i opet smo na "+5".

57' - Gol! Slovaci smanjuju nakon kontre na četiri razlike. Sada je 27:23.

57' - Opet Mario Blažević! Njegova treća odbrana, ali svaka od njih je bila tako bitna.

57' - GOOOL!!! Senjamin Burić za velikih pet razlike.

56' - Mario Blažević!!! Druga njegova odbrana. Imamo četiri razlike, igrača više i napad.

55' - GOOOOL! Za "+4" Nikola Prce.

55' - Sedmerac za naš tim. Malinović je fauliran. Pekar mora vani.

55' - Ponovo smo se odbranili. Šansa da riješimo meč.

54' - Gooooool! Imamo "+3". Utakmica je u našim rukama sada. Malinović je pogodio.

54' - Prva odbrana Blaževića i prvi napad za "+3".

53' - Majstore!!! Kakav gol Nikole Prce. Njegov osmi večeras.

52' - Odlično! Isključenje za Slovake u prelomnim trenucima utakmice.

52' - Imamo ponovo šansu da odemo na dva razlike. Publika ponovo pruža veliku podršku. Idemo po pobjedu.

52' - Dugo traje napad Slovaka.

49' - Gol! Pogađa Martin Straňovský.

48' - Evo ga!!! Dejan Malinović, njegov četvrti pogodak! Imamo "+2". Timeout za Slovake.

48' - Nakon tri pogotka, Marko Tarabochia uspio iznuditi probijanje Slovaka i sada imamo napad za "+2".

48' - Opet Marko Tarabochia!!! Vodimo sa 22:21.

45' - GOOOL! Marko Tarabochia nakon sjajnog prodora.

45' - Gabriel Vadkerti pogađa za vodstvo Slovačke.

45' - Timeout poziva Dragan Marković.

44' - Greška našeg tima. Imali smo napad, ali zbog žurbe izgubili smo loptu i Slovaci su nas kaznili.

43' - Goool! Prvi pogodak za Marka Tarabochiju.

43' - Slovaci pogađaju. Gol za 19:19, Antl je strijelac.

42' - Goool! Nikola ne fula! Sedmi njegov pogodak za 19:18.

41' - Sedmerac za naš tim.

41' - Gol! Slovaci su najprije pogriješili u napadu, ali ih nismo kaznili i sada je 18:18.

40' - Štochl uzvraća odbranom šuta Ivana Karačića!

39' - Brani Burić!!! Peta odbrana. Šansa za "+2".

38' - GOOOL! Zulfićev četvrti pogodak. Idemo na 18:17.

37' - Gol! Urban ponovo pogađa. Ovo je njegov peti pogodak.

37' - Poruka navijača je jasna: "Hoćemo pobjedu!"

36' - Zulfić! Gol za 17:16.

36' - Gol! Peter Dudáš za izjednačenje.

34' - Gol! Martin Straňovský za 16:15.

33' - Novo isključenje za naš tim. MIrsad Terzić mora vani.

32' - GOOOL! Treći pogodak Malinovića. Odbranili smo se, a onda i pogodili sa igračem manje.

32' - Odbranili smo se! Četvrta odbrana Burića. Publika je na nogama.

31' - Ivanu Karačiću isključenje. Sada mi imamo igrača manje.

31' - Odmah pogodak! Malinović pogađa!

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Imamo igrača više, a to će trajati jednu minutu i osam sekundi.

- - Zavšena je utakmica između Litvanije i Kosova koji su sa nama u grupi 1. Litvanija je u gostima pobijedila rezultatom 30:26.

30' - Brani Štochl! Ovčina nije iskoristio priliku za vodstvo. Rezultat prvog poluvremena je 14:14.

30' - Naš je zadnji napad u prvom dijelu.

30' - Goool! Uzvraća Panić, a Slovaci dobijaju isključenje.

30' - Gol! Slovaci ponovo u vodstvu. Urbanov četrvti pogodak za 14:13.

29' - Štochlu druga odbrana. Šutirao je Prce.

28' - Daaa! Izjednačenje. Pogađa Prce.

28' - Imamo sedmerac. Ide li Prce po šesti pogodak?

28' - Gol! Slovaci vode sa 13:12.

27' - Nismo iskoristili napad i sada Slovaci imaju šansu za vodstvo.

26' - Brani Burić, ali Antl dolazi do lopte i pogađa za 12:12.

25' - Velika odbrana Richarda Štochla. Ovčina je bio u prilici.

25' - Gol! Slovaci pogađaju za 12:11. Timeout traži Dragan Marković, prvi put večeras.

23' - Vranješu isključenje nakon oštrog starta nad Stranovskyjem.

23' - Brani Burić! Odmah na drugoj strani Zulfić za 12:10. Majstorski pogodak.

22' - Karačić uzvraća! Vodimo sa 11:10.

21' - Gol! Antl četvrtim pogotkom za izjednačenje.

22' - Treći put će Slovaci igrati sa igračem manje. Nakon faula nad Vranješom, Duriš mora vani.

21' - Slovačka pogađa iz sedmerca. Antl upisao treći pogodak.

20' - Goool! Dejan Malinović prvi put na terenu večeras. Odmah pogađa za 10:8.

19' - Odbranili smo se. Imamo napad za "+2".

18' - Goool! Opet taj Nikola Prce! Bravo majstore. Sada smo kompletni. Vranješ ulazi umjesto Senjamina Burića.

18' - Gol za goste! Miroslav Volentics za izjednačenje.

17' - Timeout za Slovake.

17' - Prva odbrana! Benjamin Burić brani u jako bitnim trenucima.

17' - Gol! Radoslav Antl pogađa za 8:7. Još uvijek smo bez odbrane golmana.

16' - Senjamin Burić mora vani nakon što je igrao nogom.

16' - Goool Opet on, opet Nikola Prce! Ponovo smo na "+2" i to sa igračem manje.

15' - Slovaci su iskoristili igrača više i smanjili na 7:6.

14' - Goool! Alen Ovčina za 7:5! Zulfiću isključenje. Imamo igrača manje.

13' - "Bosna je šampion!" odjekuje Mejdanom, Publika je ponovo sjajna.

13' - Nismo iskoristili dva napada i Slovaci imaju priliku da izjednače.

12' - Gol! Urban pogađa za 6:5!

11' - Goool! Prce za 6:4. Idemo na dva razlike prvi put

10' - Odbraniili smo se i sada sa igračem više imamo napad za "+2"

10' - Goool! Nogom je igrao Lukáš Urban i Slovaci su ponovo sa igračem manje što smo iskoristili pogotkom Zulfića.

9' - Novo izjednačenje! Pogađaju Slovaci.

9' - Sjajan gol! Pogađa Panić i ponovo vodimo, sada je 4:3.

8' - Gol! Stranovsky pogađa za goste i rezultat je 3:3.

7' - Brzo se igra. Sada su se Slovaci odbranili i imaju napad za izjednačenje. Ponovo su kompletni.

6' - Goool! Senjamin Burić, a asistent je Prce.

5' - Isključenje za Slovake. Imamo igrača više.

5' - Gol za Slovake! Tomáš Urban za 2:2.

5' - Goool! Nikola Prce ponovo. Uspjeli smo se odbraniti i sada vodimo sa 2:1!

3' - Goool! Sedmerac izvodi Nikola Prce i pogađa za 1:1!

2' - Gol! Slovačka vodi sa 1:0. Strijelac je Martin Straňovský.

1' - Prvi napad imaju Slovaci.

1' - Počela je utakmica. Sretno Bosno i Hercegovino!

20:12 - Dvorana Mejdan je i večeras ispunjena do posljednjeg mjesta.

20:10 - Himna gostiju je pozdravljena aplauzom, a sada slijedi intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

20:09 - U toku je intoniranje himne reprezentacije Slovačke.

20:08 - Bosna i Hercegovina je protiv Slovačke igrala tri puta, a skor je izjednačen. Uz remi obje selekcije imaju po jednu pobjedu, ali je gol razlika (89:81) na strani Slovaka. U Trnavi smo izgubili 36:26, u Gračanici smo slavili 27:25, dok je jedan meč završen rezultatom 28:28.

20:06 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine je favorit u ovom duelu, ali i u čitavoj grupi 1, u kojoj su, uz Slovake i nas, još selekcije Litvanije i Kosova kojem je ovo debitantski nastup u kvalificijama za neko od velikih takmičenja. Bez obzira na ulogu favorita, naši igrači i selektor Dragan Marković obećali su maksimalnu ozbiljnost i borbu za svaku loptu.

20:04 - Naša reprezentacija će i večeras imati veliku podršku sa tribina dvorane Mjedan.

20:02 - Od 22 reprezentacije koliko ih se takmiči u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Franckuskoj 2017. godine u baraž će se plasirati šest prvoplasiranih ekipa iz šest grupa. U baražu će im se pridružiti 12 reprezentacija sa Evropskog prvenstva koje će se održati 2016. godine u Poljskoj. Dakle, u baražu će igrati 18 reprezentacija i tu će se tražiti devet putnika za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj na kojem će direktan plasman, pored domaćina Francuske, obezbijediti će tri najbolje reprezentacije Evropskog prvenstva u Poljskoj.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice BiH - Slovačka, koja se igra u okviru 1. kola grupe 1 kvalifikacija za Svjetsko rukometno prvenstvo u Francuskoj 2017. godine.