11.6.2015. u 22:09
16
97
16
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je odigrala odlučujuću utakmicu za plasman na Evropsko prvenstvo koje će se u januaru iduće godine održati u Poljskoj. Nažalost, utakmica je završena remijem 22:22 što odgovara Bjelorusima. Tok utakmice iz zeničke Arene ste mogli pratiti na portalu Klix.ba.
60' - Završena je utakmica u Areni.

59' - U toku je zadnji minut susreta. Devet metara za Bjeloruse.

58' - Goooooooool! Perić pogađa za izjednačenje.

58' - Sedmerac za BiH nakon faula nad Perićem.

57' - Time-out Dragana Markovića.

57' - Šteta. Bjelorusi vode.

56' - Bjelorusi su izgubili loptu. Idemo po vodstvo.

56' - Isključenje za Vražalića i Rutenku.

55' - Šteta. Perić je sjajno uposlio Burića, ali golman Bjelorusije brani.

54' - Bjelorusi pet minuta prije kraja dolaze do izjednačenja.

53' - Gooooooool! Dejan Malinović večeras briljira! Njegov šesti gol.

51' - Vranješ je bio u kontra napadu, ali je izgubio loptu. Srećom, ni Bjelorusi se nisu snašli pa je lopta ponovo u rukama naših igrača.

50' - Još jedna prečka. Bjelorusi u napadu.

50' - Bravoooooooooooo! Šesta odbrana Grahova u presudnim trenucima.

49' - Ponovo smo izgubili loptu i isključenje za Kostu Savića.

48' - Faul u napadu Bjelorusa. Međutim, još jedna izgubljena lopta BiH. Na svu sreću, Grahovac upisuje petu odbranu.

48' - Još jedno probijanje igrača BiH nakon kontra napada.

47' - Bjelorusija stiže do drugog izjednačenja večeras.

46' - Nakon odlične odbrane sudije su svirale probijanje za BiH. Šteta.

45' - Bjelorusi imaju loptu za izjednačenje.

43' - Goooooooool! Malinović postiže još jedan pogodak.

40' - Gooooool! Marko Panić pogađa za plus tri, ali Bjelorusi odmah vraćaju na 19:17.

39' - Grahovac brani šut Bjelorusa.

37' - Goooooooooool! Vražalić ponovo dovodi BiH na plus tri.

37' - Kakva odbrana Burića. Bravo!

36' - Kakav gol Vladimira Vranješa. Okrenut leđima šutira na gol Bjelorusije i pogađa za plus 2.

35' - Šteta. Prce nije uspio iskoristiti svoj treći sedmerac. Vitali Charapenka brani njegov šut.

35' - Bjelorusi su ostali bez igrača nakon faula nad Malinovićem.

34' - Rutenka pogađa za 16:15. Njegov treći gol.

34' - Šteta. Isključen je Marko Tarabochia.

32' - Barys Pukhouski postiže svoj četvrti gol.

32' - Goooooooool! Ovčina pogađa s krila.

31' - Gooooooool! Prce postiže pogodak nakon neuspjelog pokušaja Ovčine.

31' - Bravo za Grahovca! Još jedan odbranjen sedmerac večeras.

31' - Utakmici prisustvuje približno 4.500 gledatelja.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. BiH od Evropskog prvenstva u Poljskoj dijeli još 30 minuta.

30' - Poluvrijeme u Zenici. BiH vodi 14:12.

29' - Rutenka ponovo pogađa za Bjelorusiju.

28' - Perić se povrijedio nakon sudara sa Malinovićem.

28' - Goooooooool! Malinović za plus tri gola za BiH.

28' - Bravo! Burić brani s krila, njegova šesta odbrana.

27' - Šut Malinovića brani Ivan Matskevich.

27' - Rutenka ekspresno postiže gol za Bjelorusiju.

26' - Drugo isključenje za BiH, ovaj put za Vranješa.

25' - Goooool! Prce ponovo pogađa sa sedam metara. Njegov treći gol večeras.

25' - Sedmerac za BiH!

24' - Bjelorusi smanjuju rezultat na 12:10. Time-out Dragana Markovića.

24' - Gooooool! Sjajna kontra završena je golom Mikića.

23' - Benjamin Burić je večeras sjajan. Već je upisao pet odbrana.

23' - Goooool! Nikolac Prce pogađa sa sedam metara.

22' - Sedmerac za BiH nakon faula nad Vražalićem

21' - Devet metara za Bjeloruse.

20' - Gooooooool! Faruk vražalić nakon tri minute postiže gol za BiH.

19' - Sergej Rutenka za izjednačenje.

19' - Bravo, bravo, bravo! Još jedna sjajna odbrana izabranika Dragana Markovića.

19' - Sjajna odbrana BiH, ali smo izgubili loptu u napadu. Bjelorusi idu po izjednačenje.

18' - Barys Pukhouski iz drugog pokušaja pogađa sa sedam metara. Šteta.

16' - Šteta! Malinović pogađa prečku.

16' - Dzmitry Nikulenkau smanjuje na 9:7.

14' - Goooooooool! Ovčina postiže za plus 3.

14' - Gooooooool! Vranješ ponovo za plus 2.

13' - Odličan blok bh. odbrane!

13' - Gooooooooool! Vranješ postiže gol za vodstvo.

12' - Gooooooooooool! Malinović postiže treći gol večeras.

12' - BiH ima igrača više. Idemo po izjednačenje!

11' - Šteta! Vražalić je pogodio stativu. Na drugoj strani brani Burić.

11' - BiH ponovo gubi.

10' - Gooooool! Perić za izjednačenje.

9' - Dzianis Rutenka pogađa za vodstvo gostiju.

7' - Maxim Babichev za izjednačenje.

6' - Bjelorusi smanjuju na 4:3

6' - Gooooooool! Marko Tarabochia postiže svoj prvjenac u dresu BiH. Bravo!

5' - Ivan Brouka ponovo smanjuje rezultat na 3:2.

5' - Još jedna odlična odbrana rukometaša BiH.

4' - Goool! Prce za plus 2.

4' - Ivan Brouka smanjuje prednost BiH.

3' - Još jedna odbrana Burića. nažalost, Marko Panić je isključen dvije minute.

3' - Goooool! Još jedan pogodak Malinovića.

3' - Šut Malinovića pod faulom. Napad za BiH.

2' - Još jedna odbrana Burića. Žuti karton je dobio Panić.

2' - Goooooool! BiH vodi golom Dejana Malinovića.

2' - Bravoooooo! Benjamin Burić bilježi prvu odbranu večeras.

1' - U napadu su Bjelorusi. Faul pravi Ovčina, devet metara za goste. Odbrana BiH je još jednom zaustavila napad Bjelorusa.

1' - Počela je utakmica. Sretno BiH!

20:11 - U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

20:11 - U toku je intoniranje himne Bjelorusije.

20:09 - Dvorana je skoro popunjena, a bh. rukometaši će imati gromoglasnu podršku BH Fanaticosa.

20:02 - Na tribinama se nalaze mnogobrojni proslavljeni sportski radnici, političari i osobe iz svijetu kulture.

19:55 - Selektor Dragan Marković kazao je da će igraći večeras dati sve od sebe i izrazio nadu u pobjedu. "U utakmicu ulazimo bez straha. Želio bih se zahvaliti Zmajevima na podršci koju su nam danas iskazali", kazao je Marković.

19:52 - Bh. rukometaši se zagrijavaju na parketu.

19:51 - Arena u Zenici pola sata prije utakmice se polako puni.

19:42 - Izabranici selektora Dragana Markovića do sada su odigrali četiri susreta. Upisali su remi protiv Bjelorusije u gostima (25:25), poraz od Danske (25:23), poraz i pobjedu protiv Litvanije.

19:35 - BiH je trenutno drugoplasirana ekipa grupe 2 sa tri boda koliko ima i Bjelorusija. Prvoplasirana Danska ima maksimalnih 10 bodova iz pet susreta.

19:30 - Oko Arene je sve u plavoj i žutoj boji, čuju se navijačke pjesme i odjekuju bubnjevi.

19:29 - U dvoranu su već stigli rukometaši Bjelorusije.

19:28 - Zenička Arena se polako puni, a večeras se očekuje velika podrška bh. rukometašima.

19:13 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prenos utakmice između BiH i Bjelorusije. U nastavku ćemo vam donositi najzanimljivije detalje susreta koji za izabranike selektora Dragana Markovića može značiti plasman na smotru najboljih selekcija Starog kontinenta.