Rukomet
0

Ubjedljiva pobjeda bh. rukometaša

FENA
Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je prvu pobjedu u kvalifikacijama za EP 2010. u Austriji.

Izabranici selektora Halida Demirovića su u susretu drugog kola grupe 2 kvalifikacija danas u Sarajevu savladali selekciju Farskih Otoka sa 45:28 (21:12).

Rukometaši BiH opravdali su ulogu favorita i bez većih problema savladali Farane. Gosti su bili ravnopravan protivnik samo u prvih desetak minuta. Sredinom poluvremena krenula je serija golova bh. reprezentacije, koja je do kraja došla do devet golova prednosti.

I u drugom poluvremenu rukometaši BiH nastavili su sa dominacijom na terenu. Razigrali su se Toromanović, Obradović, Prce i Harmandić dok je na golu briljirao Grahovac, što je na kraju rezultiralo sigurnom pobjedom bh. rukometaša, najubjedljivijom u historiji reprezentacije BiH.

U ekipi BiH deset igrača se upisalo u listu strijelaca, a najefikasniji su bili Toromanović sa osam, Obradović sa sedam, Prce sa šest i Harmandić sa pet golova.

U trećem kolu reprezentacija BiH 27. novembra gostuje u Italiji, a dva dana kasnije dočekuje selekciju Švicarske.