IHF Super Globe
0

Svjetski naslov pripao rukometašima Kielea

Rukometaši Kiela osvojili su naslov svjetskih klupskih prvaka nakon što su u finalu Svjetskog prvenstva klubova u Dohi pobijedili Ciudad Real 28-25.

Slavili su Nijemci zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu. Nakon prvog su dijela gubili 14-10.

Golman Thierry Omeyer s 18 odbrana (od 38 udaraca) i švedski pivot Marcus Ahlm sa sedam golova predvodili su njemačku ekipu do konačne pobjede. Kod Španjolaca je najbolji bio Kiro Lazarov sa šest pogodaka.

Kiel je postao prva njemačka ekipa na svjetskom tronu bez svog najboljeg igrača, Čeha Filipa Jiche, koji je u 37. minuti zaradio crveni karton.

Nijemci napuštaju katarsku prijestolnicu bogatiji za novčanu nagradu od 400.000 dolara, dok će se Španjolci, branitelji naslova, morati zadovoljiti s dvostruko manjom svotom.

Kielu je ovo drugi ovosezonski trofej. Prije desetak dana igrači Alfreda Gislasona osvojili su Njemački kup.

U dvoboju za treće mjesto libanonski je Al Sadd pobijedio egipatski Zamalek 28-23. Norveški ljevokrilni napadač Havard Tvedten zabio je za pobjednike sedam golova, kao i Marko Krivokapić.