18.7.2013. u 21:09
0
1
0
U okviru 4. kola Svjetskog juniorskog prvenstva u rukometu danas je u Gradskoj areni Zenica Švedska deklasirala Čile rezultatom 42:15.
Trener Šveđana Jan Karlsson u prvom poluvremenu dao je oduška svojim najboljim rukometašima, tako da su Čileanci donekle uspjeli odgovoriti na napade Šveđana, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 18:11.

Drugo poluvrijeme pripalo je najboljim rukometašima švedske selekcije, koji su postigli čak 24 gola, a rukometaši Čilea za 30 minuta drugog poluvremena samo pet puta su poslali loptu iza leđa golmana Švedske.

Najbolji u redovima Švedske bili su Petterson sa sedam golova, dok su se kod Čileanaca istakli Salazar sa četiri, te Salinas i Reyes sa po tri gola.

Slovenci nadigrali Južnu Koreju

U grupi C, u kojoj se nalazi naša reprezentacija, sa početkom od 18:30 sati snage su odmjerile Slovenija i Južna Koreja.

Slovenci su već na kraju prvog poluvremena imali ubjedljivu prednost, a u petoj minuti susreta imali su gol razliku od +5. Drugo poluvrijeme selekciji Koreje nije donijelo ništa dobro, slična igra Slovenaca kao i u prvom poluvremenu osigurala im je sigurnu pobjedu rezultatom 34:19.

Najbolju realizaciju šuteva kod Slovenaca imao je Cehte (6/7), dok je kod Korejanaca najviše šuteva prema golu Slovenije uputio Lee, ali samo osam ih je završilo u golu (8/18).

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u 21:00 sat snage će odmjeriti protiv Konga, a našim Zmajevima želimo sreću.