Rukomet
0

Šveđani bolji od Brazilaca, Argentinci od Korejaca

Švedska - Brazil (Foto: Klix.ba)
U okviru 3. kola grupe D u Gradskoj areni u Zenici odigrana je utakmica između Švedske i Brazila.

Šveđani su već u samom početku susreta imali igru u svojim rukama, a svoje akcije najbolje su realizirali preko Pettersona koji je na kraju susreta bio i jedan od najefikasnijih igrača utakmice. Rukometaši Brazila su u završnici prvog poluvremena odgovorili na igru Šveđana, te su na poluvrijeme otišli sa minimalnom prednošću pri rezultatu 14:15.

U nastavku drugog poluvremena gledaoci su imali priliku ponovo uživati u utakmici gdje su obje ekipe ponudile vrhunski rukomet. Bolju završnicu utakmice imali su Šveđani koji su na kraju slavili rezultatom 29:28.

Najbolju realizaciju šuteva na gol kod Šveđana imao je Berg (8/10) i Petterson (5/6), dok su kod Brazilaca najefikasniji bili Santos (8/13) i Lago (6/7).

Utakmica Švedske i Brazila izazvala je najveće interesovanje kod Zeničana, pa su organizatori bili primorani otvoriti još jednu tribinu za publiku koja je uživala u kvalitetnom rukometu.

Rezultati utakmica 3. kola sa početkom od 18:30 sati: