8

Srbija se plasirala u finale Svjetskog prvenstva u rukometu

Anadolija
(Foto: Anadolija)
Pred nešto više od 18.000 navijača u beogradskoj Areni, reprezentacija Srbije se plasirala u finale Svjetskog prvenstva u rukometu za žene.

Reprezentativke Srbije su do finala došle pobijedivši rukometašice Poljske, konačnim rezultatom 24:18.

Na kraju prvog poluvremena, rezultat je bio 14:6, u korist srpskih rukometašica, koje su i u nastavku meča nastavile da održavaju stečenu razliku bez većih problema.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Andrea Lekić sa postignutih osam golova, dok je u reprezentaciji Poljske najviše golova (4) postigla Kardina Szwed-Orneborg.

Igračicom utakmice proglašena je Katarina Tomašević, koja je sjajnim odbranama na golu predvodila srpski tim do finala.

Utakmica između Srbije i Poljske bit će zapamćena i po tome jer je oborila rekord u broju gledalaca, kada je reč o Svjetskom prvenstvu ženskog rukometa. Utakmicu je pratilo 18.236 gledalaca.

U 20:45 sati počinje drugi polufinalni meč u kojem će se sastati Brazil i Danska.