EP u rukometu
0

Španci nemoćni protiv Poljaka

Poljska rukometna reprezentacija potvrdila je sjajnu formu na Europskom prvenstvu u Austriji. U prvoj utakmici drugog kruga natjecanja momčad Bogdana Wente je svladala Španiju sa 32:26.

Poljaci su od samog početka odlučili pokazati snagu Špancima koji su jedino vodstvo na utakmici imali u četvrtoj minuti (2:1).

Otada je sve bilo u znaku Poljaka koji su do poluvremena stvorili prednost od četiri gola (13:9). U drugom su dijelu stečeni višak rutinski održavali, a kako je vrijeme odmicalo, i povećavali ga. U dva su navrata, tako, imali i po osam pogodaka prednosti, da bi dvoboj zaključili sa plus šest.

Bartosz Jurecki sa šest golova i Mariusz Jurasik s jednim manje najzaslužniji su za odlično izdanje Poljaka, dok je kod Španaca znatno ispred ostalih bio Iker Romero s osam pogodaka.

Poljska sada s Francuzima drži čelo skupine II i “pole position” u lovu na polufinale u koji će se plasirati po dvije najbolje reprezentacije iz dviju skupina.