Pobijedili Makedoniju
0

SP rukometaša: Nijemci prvi izborili četvrtfinale

Rukometaši Njemačke slave prolaz dalje (Foto: AFP)
U Sant Jordi dvorani u Barceloni rukometaši Njemačke su kao prvi izborili prolaz u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Pobijedila je Njemačka sa 28-23 (13-9) Makedoniju...

Status favorita Njemačka je potvrdila na samom otvaranju utakmice. Povela je 4-0 i do kraja poluvremena Makedonci nisu uspjeli spustiti zaostatak na manje od ta četiri pogotka.

Ipak, serijom od tri gola Makedonci su u 43. minuti došli na -2 (18-16), te su probudili nadu u čudo i preokret. No, njemački rukometaši su lako odbili taj napad, opet podigli prednost na pet golova razlike i time su izbjegli napetu završnicu.

Stefan Kneer je sa pet pogodaka bio prvi strijelac Njemačke, dok su po četiri dodali Wiencek i Schmidt. Uobičajeno je na drugoj strani najbolji strijelac bio Kiril Lazarov sa osam golova.

U četvrtfinalu će Njemačka igrati protiv pobjednika meča Španija - Srbija, dok danas još mečeve osmine finala igraju Rusija - Brazil, Danska - Tunis i Francuska - Island.