Rukomet
18

Sloga porazila Čelik u zeničkoj Areni rezultatom 42:34

(Foto: Klix.ba)
U zeničkoj Areni pred oko 800 gledalaca rukometaši Čelika su ugostili dobojsku Slogu. Na kraju su gosti iz Doboja slavili rezultratom 42:34.

U početku susreta igralo se gol za gol i to je trajalo do 18. minute kada je Sloga povela za 10:9, a Čelik je sa dvije brze kontre rezultat preokrenuo u svoju korist (11:10). Ekipa Čelika je u 21. minuti zabilježila tri gola prednosti što je uzburkalo igru na parketu.

Agresivna igra rukometaša iz Doboja u 24. minuti rezultirala je crvenim kartonom za Halilbegovića, pa je Čelik igrao sa igračem više i na poluvrijeme su otišli rezultatom 21:20.

U drugom poluvremenu veliki preokret, Sloga je okrenula igru u svoju korist i nametnula svoj tempo igre koji su zadržali do kraja susreta. Veliku prednost su ostvarili u 42. minuti kada odlaze na plus osam, a rezultat je glasio 24:32. Do kraja susreta su vodili i slavili sa 34:42.

Najbolji u redovima Čelika bio je Begagić sa osam golova, a kod Sloge možemo izdvojiti Pavlova sa visokih 15 pogodaka.