57

Rukometaši Vogošće slavili protiv lošeg Čelika rezultatom 35:26

Piše: E. M.
(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Rukometaši Čelika danas su u Gradskoj areni Zenica u okviru 17. kola Rukometne premijer lige Bosne i Hercegovine poraženi od ekipe Vogošće rezultatom 35:26.

Na početku utakmice igralo se gol za gol, a do 15. minute prvog poluvremena palo je tek 12 pogodaka. Puno grešaka u odbrani Čelika domaće rukometaše je koštalo golova koje nisu mogli stizati. Završnica prvog poluvremena u potpunosti je pripala gostima koja je sebi osigurala osam golova prednosti prije odlaska na pauzu (11:19).

Drugo poluvrijeme donijelo je smireniju utakmicu na parketu zeničke Arene, a slična igra sa početka prvog poluvremena, nije donijela uzbudljivu završnicu. Do kraja susreta igralo se gol za gol, a konačni rezultat na semaforu bio je u korist gostiju sa devet golova prednosti (35:26).

Ekipa Čelika u narednom kolu imat će teško gostovanje kod ekipe Bosne iz Sarajeva.