1

Rukometaši Španije savladali Hrvatsku za bronzu na Euru

Piše: N. J.
Detalj sa utakmice (Foto: AFP)
Rukometaši Španije osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Danskoj nakon što su u utakmici za treće mjesto savladali selekciju Hrvatske 29:28.

Španci su pokazali bolju igru u prvom poluvremenu, koje su uspjeli riješiti u svoju korist rezultatom 16:13.

U nastavku su hrvatski rukometaši krenuli angažovanije, u želji da preokrenu rezultat, no to im nije pošlo za rukom.

Drugo poluvrijeme je tako ponudilo dinamičnu i atraktivnu igru, ali su iskusni Španci uspjeli sačuvati prednost iz prvog dijela, te na kraju slaviti pobjedu vrijednu bronzane medalje na Evropskom prvenstvu.

Konačan rezultat utakmice Španija - Hrvatska glasio je 29:28. Ovo je Špancima druga bronzana medalja u historiji na evropskim prvenstvima.