23

Rukometaši Čelika slavili protiv Leotara

(Foto: Klix.ba)
U okviru 7. kola Rukometne premijer lige Bosne i Hercegovine, rukometaši Čelika ugostili su ekipu RK "Leotar" iz Trebinja.

Zeničani su večeras na domaćem terenu ugostili ekipu Leotara iz Trebinja koja je u 60 minuta igre pokazala veliku želju za pobjedom i nova tri boda, ali nisu uspjeli na kraju slaviti.

Zeničani su u početku susreta ostvarili prednost od dva gola razlike (2:0), koju su uspjeli zadržati i do kraja poluvremena kada su na pauzu otišli pri rezultatu 16:13.

U drugoj dionici utakmice igralo se gol za gol, a crno-crveni rukometaši su od početka druge dionice prilagodili igru gostima, koji su bili ofanzivniji nego u prvom poluvremenu. Domaćini su do kraja susreta uspjeli zadržati minimalnih +3, a uz pozitivne ovacije sa tribina uspjeli su svoju prednost i povećati na +4, te su na kraju slavili sa 31:27.

Kadić sa osam pogodaka bio je najbolji u redovima ekipe Čelika, dok je kod gostiju Davidović sa devet golova bio najefikasniji igrač utakmice.