Rukomet
0

Rukometaši BiH osvojili drugo mjesto na Yellow Cupu

FENA
Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je drugo mjesto na međunarodnom turniru "Yellow Cup" u švicarskom Winterthuru.

Izabranici selektora Halida Demirovića, koji se pripremaju za nastup u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo 2008. godine u Hrvatskoj, na turniru su odigrali tri susreta u kojim su savladali domaćina Švicarsku sa 32:26 i danas Tunis sa 31:26, dok su na startu turnira poraženi od Portugala sa 32:39.

Prvo mjesto osvojila je reprezentacija Portugala sa četiri boda, koliko su osvojili drugoplasirana BiH i Tunis, na trećem mjestu. Portugalcima je pripao trofej zbog bolje gol razlike.

Najbolji rukometaši BiH nakon trodnevnog odmora 3. januara nastavljaju pripreme za nastup u kvalifikacijama. U završnoj fazi još će učestvovati na turniru "Cro - Slo cup", koji će biti igran od 4. do 6. januara u hrvatskom Poreču i slovenskom Kopru. Na turniru će još igrati Slovenija, Hrvatska i Švedska.

Kvalfikacije za SP će se igrati od 9. do 19. januara 2008. godine. U okviru Pete grupe BiH igrat će sa selekcijama Litvanije i Finske.

Rezultati turnira "Yellow cup":

1. kolo:
    Portugal - BiH 39:32 (20 : 16)

Švicarska - Tunis 26:31 (14:14) 2. kolo: Portugal - Tunis 24:27 (12:11) Švicarska - BiH 26:32 (14:18) 3. kolo:
BiH - Tunis 31:26 (17:13) Švicarska - Portugal 26:29 (16:16)

1. Portugal 3 2 1 92 :85 4
  2. Bosna i Hercegovina 3 2 1 95:91 4
  1. Tunis 3 2 1 84:81 4
  2. Švicarska 3 0 0 3 78:92 0