0

FOTO / Rukometaši BiH i kući poraženi od Estonije

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Rukometaši Bosne i Hercegovine navijačima naše reprezentacije priredili su novu blamažu, uspijevši, u 4. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, izgubiti i domaću utakmicu u Visokom od Estonije, sa 21-23.

Već na početku naši su pokazali da se ne namjeravaju pretjerano oznojiti u ovoj utakmici, pa su se Estonci, ni krivi ni dužni, razigrali te brzo poveli sa 7-2.

Na poluvrijeme su bh. rukometaši, ipak, nekako otišli uz dva gola zaostatka (9-11), a onda u nastavku zaigrali puno bolje i poveli u jednom trenutku sa 17-13.

Kad su svi pomislili da će se, koliko-toliko, bh. rukometaši iskupiti za sramotni poraz u Estoniji u prošlom kolu kvalifikacija, Estonci su u zadnjih pet minuta susreta ušli uz rezultat 20:20, a onda u samoj završnici uspjeli biti i bolji, te slaviti s 23-21.

Na ovaj način bh. rukometaši su se oprostili sa svakom šansom za odlazak na Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Srbiji.

Četvrto kolo Prve grupe kvalifikacija za rukometno Evropsko prvenstvo 2012. godine u Srbiji:

Visoko: Bosna i Hercegovina - Estonija 21:23 13. marta:

Veszprem: Mađarska - Makedonija

1. Mađarska 3 3 0 0 86:58 6
  2. Estonija 4 2 0 2 102:112 4
  3. Makedonija 3 1 1 1 80:82 3
  4. BiH 4 0 1 3 96:112 1