19.11.2011. u 20:29
0
40
0
Barcelona je dobila a Bosna izgubila i petu utakmicu gupne faze Lige prvaka za rukometaše. U prepunoj dvorani Mirza Delibašić rukometaši bh. prvaka izgubili su od Katalonaca rezultatom 43-17.
U prvom poluvremenu rukometaši Barcelone su u svakom segmentu bili su dominantnija ekipa. Igrači Studenata nisu pronašli način da zaustave napade ekipe evropskog prvaka.

Tek u finišu prvog dijela, igrači Bosne uspjeli su smanjiti zaostatak sa pet uzastopnih golova. Rezultat prvog poluvremena glasio je 21-9 za Katalonce.

Rukometaši Barcelone su i u drugom poluvremenu pokazali zašto su najbolje evropska ekipa u posljednjih nekoliko godina. Uz odlične akcije i fenomenalne golove, gledatelji u punoj dvorani Mirza Delibašić istinski su uživali u utakmici.

Na tribinama se moglo vidjeti i nekoliko zastava Barcelone, tako da Katalonci ni u ovoj utakmici nisu bili bez podrške.

Rezultatom 43-17 Barcelona je pobijedila bh. prvake koji ni u ovom kolu nisu uspjeli upisati svoju prvu pobjedu u najelitnijem rukometnom takmičenju u Evropi.