Rukomet
0

Rukomet: Prekinuta utakmica BiH – Mađarska

FENA
Revanš utakmica baraža rukometnih reprezentacija Bosne i Hercegovine i Mađarske za nastup na Svjetskom prvenstvu 2009. godine u Hrvatskoj prekinuta je u 49. minuti kod rezultata 24:27 (12:18).

Susret je prekinut nakon što su gostujući rukometaši napustili dvoranu "Mirza Delibašić" zbog ubacivanja predmeta na teren od strane gledalaca.

Prekidu susreta prethodio je niz pristrasnih odluka islandskog sudijskog para Hlynur Leifsson - Anton Palsson, koji su izazvali veliko nazadovoljstvo kod navijača i igrača bh. tima.

Nakon prekida od 25 minuta, delegat utakmice Bjorn Ericsson iz Švedske donio je konačnu odluku da se susret i zvanično okonača prije vremena.

Konačan epilog sa ovog susreta će izreći Disciplinska komisija Evropske rukometne federacije (EHF), ali je već sada sigurno da Rukometnom savezu BiH slijede rigorozne kazne.

Rezultati revanš utakmica baraža za Svjetsko prvenstvo u rukometu, koje će 2009. godine održati u Hrvatskoj:

BiH - Mađarska 24:27 (prekid) - prvi susret 25:27 Rusija - Bjelorusija 34:30 - 26:26

Grčka - Španija 32:31 - 24:32 Švicarska - Poljska 24:22 - 24:32 Ukrajina - Norveška 30:32 - 22:29 Rumunija - Crna Gora 29:24 - 27:31 Slovačka - Slovenija 30:29 - 33:33 Srbija - Češka Republika 29:24 - 33:38

1. juna: Island - Makedonija prva utakmica 26:34