Rukomet
0

Rukomet: Odigrane olimpijske kvalifikacije

FENA
Proteklog vikenda u Wroclawu, Parizu i Zadru odigrana su tri kvalifikacijska turnira za muški rukometni turnir na Olimpijskim igrama, a plasman u Peking izborile su reprezentacije Poljske, Islanda, Francuske, Španjolske, Hrvatske i Rusije.

U poljskom Wroclawu domaćin je osvojio prvo mjesto s 5 bodova, drugi je bio Island s 4 boda, dok su Švedska (3 boda) i Argentina (0 bodova) ostali bez plasmana. Za rasplet u ovoj skupini ključan je bio sudar Islanda i Švedske, u kojem su Islanđani slavili 29:25.

U Parizu Francuzi su ostvarili maksimalne tri pobjede. Drugi su bili Španjolci s 4 boda, a Norveška i Tunis osvojili su po bod.

Maksimalan učinak na turniru u Zadru ostvarila je i Hrvatska. Drugi su bili Rusi s 4 boda, Japan je osvojio 2, dok je Alžir ostao bez bodova.

Nastup u Pekingu ranije su izborili: Njemačka (svjetski prvak), Brazil (pobjednik Panameričkih igara), Egipat (afrički prvak), Danska (europski prvak), Koreja (pobjednik azijskih kvalifikacija) i domaćin Kina.