Split
0

Pobjeda Hrvatske na startu rukometnog SP-a

Sarajevo-x.com
U prvoj utakmici 21. Svjetskog prvenstva u rukometu reprezentacija Hrvatske je na domaćem terenu u Splitu slavila protiv Južne Koreje rezultatom 27:26.

Hrvatska reprezentacija uspjela je izboriti tešku pobjedu u posljednjim minutama utakmice 1. kola Svjetskog rukometnog prvenstva B grupe protiv Južne Koreje.

J. Koreja je cijelu utakmicu bila ravnopravan protivnik Hrvatskoj i imala je veliku priliku da napravi senzaciju. Do samog kraja bila je to neizvjesna utakmica, a hrvatski reprezentativci uspjeli su u posljednjim minutama osigurati minimalnu pobjedu.

Favoriti za najviši plasman na ovom SP-u su branilac titule Njemačka, olimpijski šampion Francuska, evropski prvak Danska, te Španija i domaćin Hrvatska.

Na prvenstvu učestvuju 24 reprezentacije raspoređene u četiri grupe, a utakmice će biti igrane u sedam gradova: Osijeku, Splitu, Varaždinu, Poreču, Puli, Zadru i Zagrebu.