Rukomet
21

OI, rukomet: Danci se ponovno izvukli

Utakmicom Španije i Danske završen je drugi olimpijski rukometni dan kada je grupa B u pitanju.

Danska je u samoj završnici, uz nekoliko sumnjivih sudijskih odluka, slavila rezultatom 24-23, te na taj način ostala bodovno izjednačena na vrhu grupe.

Vodila je Danska na poluvremenu (13-12), ali se u završnicu susreta ušlo s +1 u korist Španaca. Malo manje od četiri minute prije kraja Andres Eggert Jensen zabija za 23-23, a nakon toga slijede tri minute i 40 sekundi bez gola na obje strane.

Tada, 13 sekundi prije kraja, Michael Knudsen ostaje sam na crti šest metara i zabija za konačnih 24-23. U posljednjoj sekundi utakmice živce je kod Španaca izgubio Jorge Maqueda koji je zaradio izravno isključenje.

Mikkel Hansen bio je najbolji strijelac utakmice s osam pogodaka, a njemu se, kod Danaca, priključio Jensen s pet. Za Špance su spomenuti Maqueda, te Sarmiento i Garcia Ugalde postigli po četiri pogotka.

Do kraja dana još svoj posao moraju odraditi aktualni prvaci Francuzi koji će u grupi A igrati protiv Argentine.

OI, rukometaši, grupa B, 2. kolo:

Hrvatska – Srbija 31-23 Mađarska – J. Koreja 22-19 Danska – Španija 24-23 Redoslijed: 1. Hrvatska 4 boda, 2. Danska 4, 3. Španjolska 2, 4. Mađarska 2, 5. J. Koreja 0, 6. Srbija 0