Rukomet
5

OI Rio: Rukometaši Francuske ubjedljivi protiv Katara

(Foto: EPA)
Prvi meč drugog kola grupe A rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Riju nije donio iznenađenje. Francuska je savladala Katar rezultatom 35:20.

Katar je bolje ušao u susret te je Francuzima trebalo desetak minuta da uspostave svoju igru, prvenstveno u odbrani. U prvih 30 minuta izabranici Claudea Oneste su imali četiri puta prednost od tri gola razlike. Bilo je 12:8, 13:10 i 15:12, a rezultatom 16:13 se otišlo na odmor.

Početkom drugog poluvremena Francuzi su zaigrali mnogo bolje i otvorili ga serijom 6:2 u prvih desetak minuta i ostatak utakmice su rutinski priveli kraju. Prednost se povećavala iz minute u minutu, a maksimalnu prednost aktuelni olimpijski prvaci imali su posljednjoj minuti meča, 15 poena razlike za konačnih 35:20.

Francuze su do pobjede vodili Abalo (7), Karabatić (5), Grebille (5), Sorhaindo (4) i Guigou (4), dok su za Katar najviše golova dali Marković (4). Bagarić (4) i Capote (4).