Rukomet
0

OI: Hrvatski rukometaši olimpijski pobjednici

NINA
Hrvatski rukometaši su nakon osvojenog Svjetskog prvenstva u Portugalu današnjim trijumfom nad reprezentacijom Njemačke u Atini postali i olimpijski pobjednici.

Hrvatska je nakon jako izjednačene utakmice slavila rezultatom 26:24. Iako su Nijemci u prvom dijelu susreta imali više od igre te su na poluvrijeme otišli s prednosti od jednog gola, u drugo poluvrijeme reprezentativci Hrvatske ulaze odlučnije i uspijevaju okrenuti rezultat u svoju korist.

Reprezentaciju Njemačke je i u ovom susretu predvodio golman Henning Fritz koji je odličnim intervencijama kroz cijeli susret bio najveći problem za Hrvatsku.

Pred sam kraj susreta hrvatski rukometaši su odličnom igrom stekli prednost od tri pogotka koju je Kretzchmar u posljednjoj sekundi simbolično smanjio na 26:24.