Rukomet
28

Tok utakmice / Kvalifikacije za EP: Španija - BiH 30:21

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u 1. kolu grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Hrvatskoj poražena je u gostima od Španije (30:21). Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • Kraj.

60' - Entrerrios pogađa za 30:21.

60' - Vegar za 29:21.

59' - Promašaj Toromanovića, a onda pogađa Figueras za 29:20.

59' - Time-out za naš tim. Finska vodi protiv Austrije u gostima sa 31:27 i na pragu je pobjede, jer se igra posljednji minut.

58' - Nuić svojim četvrtim golom pogađa za 28:20.

57' - Dva velika promašaja Vražalića i Panića. Španija ima napad.

55' - Vegar smanjuje na devet razlike. Španija vodi sa 28:19.

55' - Dvije minute suspenzije za Morrosa. Potom promašaj Tarabochije što koristi Španija golom Tomasa za 28:18.

54' - Rivera sedmim golom za 27:18.

53' - Pogađa Goni i odmah za njim Panić. Španija vodi sa 26:18.

52' - Prvo Dujshebaev, pa onda Panić. I rezultat je 25:17

52' - Tarabochia pogađa iz sedmerca. Španija vodi sa 24:16.

51' - Uzvraća Aguinagalde za 24:15.

51' - Toromanovićev drugi gol i sada je 23:15.

50' - Novi gol Rivere iz sedmerca. Sada je 23:14.

49' - Time-out za Španiju.

48' - Dva naša gola. Panić sa dva gola smanjuje na 22:14.

47' - Entrerrios matira Burića za 22:12.

46' - Tarabochia je precizan. Sada je 21:12 za Španiju.

46' - Tomas za 21:11. Potom sedmerac za naš tim.

45' - Vražalić je smanjio na 20:11.

44' - Goniju suspenzija na dvije minute.

44' - Isključenje i za Tarabochiju na dvije minute.

43' - Dujshebaev iz sedmerca pogađa za 20:9. Uzvraća Nuić za 20:10.

42' - Prce smanjuje na 19:9.

41' - Rivera pogađa iz sedmerca za 19:8.

40' - Tarabochia za 18:8.

40' - Perez de Vargas brani udarac Panića, a onda pogađa Sanchez-Migallon. Španija ima +11.

39' - Promašaj Karačića, a onda Sarmiento pogađa za 17:7.

38' - Sarmientov drugi gol i sada je 16:7.

38' - Burić skuplja sedmu odbranu nakon šuta Tomasa.

37' - Dvije minute suspenzije za Vegara.

36' - Stativa Španije koja je pokušala šutem sa gola na gol, jer smo igrali bez golmana.

35' - Sanchez-Migallon se upisuje u strijelce i sada je 15:7.

34' - Sada je isključen Prce na dvije minute. Španija je dobila sedmerac. Rivera je iskoristio sedmerac i pogodio za 14:7.

32' - Karačiću dvije minute suspenzije.

32' - Nuićev drugi gol i sada je 13:7.

31' - Entrerrios pogađa za 13:6.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Španija vodi sa 12:6. Španija je kratko zbog suspenzije imala igrača manje, ali sada je kompletna.

• Naši konkurenti u grupi 3 Austrija i Finska nakon 34 minute igre imaju izjednačen rezultat - 17:17. Domaćin meča je Austrija s kojom ćemo za četiri dana igrati u Skenderiji.

• Igrači se vraćaju na teren. Uskoro će početi drugo poluvrijeme.

• Poluvrijeme.

30' - Aguinagalde pogađa za 12:6. Potom promašaj Panića. Sedma odbrana Pereza de Vargasa.

30' - Utakmica se nastavlja. Napad je za Španiju, do odmora je ostalo pola minute.

30' - Time-out za Španiju.

29' - Ovčina pogađa za 11:6.

29' - Prvo isključenje za domaćina. Dvije minute suspenzije za Morrosa nakon prekršaja nad Karačićem.

28' - Šesta odbrana Benjamina Burića!

28' - Konačno smo pogodili. Senjamin Burić za 11:5.

27' - Sada pogađa Sarmiento za 11:4.

26' - Tomas za 10:4.

25' - Tarabochia šutira preko gola. Potom Gurbindo kažnjava za 9:4. Serija 6:0 za domaći tim.

24' - Tomas pogađa za 8:4.

23' - Nastavila se igra nakon našeg time-outa. Nismo iskoristili dva napada.

22' - Rivera pogađa sa sedam metara. Španija vodi sa 7:4.

21' - Žuti karton za Terzića.

19' - Sedmerac za naš tim. Prce pogađa prečku. Od 13. minute smo bez pogotka.

18' - Četvrta odbrana Burića.

18' - Canellas pogađa za 6:4. Potom promašaj Tarabochije.

16' - Prvo vodstvo Španije u ovom meču. Sada je 5:4, a Ferran je pogodio. Potom Perez de Vargas brani naš udarac.

14' - Žuti karton za Morrosa. Izgubili smo loptu. A onda odbranili napad. Bravo za Burića. Ovo je njegova treća odbrana, dok Perez de Vargas ima dvije odbrane.

14' - Ponovo smo kompletni.

13' - Rivera pogađa za 4:4.

13' - Panić!!! Pogađamo sa igračem manje. Sada je 4:3. Španija nijednom nije vodila u ovom meču.

11' - Dvije minute suspenzije za Prcea. Odbranili smo se.

10' - Molina vraća na 3:3.

9' - Prce za 3:2. Potom Burić brani. Vranješ se vratio prije našeg gola i ponovo smo kompletni.

8' - Najprije smo izgubili loptu u napadu u kojem smo igrali bez golmana, ali na svu sreću ni Španija ne pogađa. Promašaj Rivere.

6' - Španci koriste brojčanu nadmoć. Rivera pogađa za 2:2.

6' - Prvo isključenje za naš tim. Vranješu dvije minute suspenzije.

5' - Panić! Vodimo sa 2:1. Potom smo odbranili napad, ali nismo uspjeli otići na +2.

3' - Entrerrios uzvraća i sada je 1:1.

2' - Nuić pogađa za 1:0. Njegov debitantski nastup.

1' - Golman Perez de Vargas brani udarac Prce.

1' - Utakmica je počela. Sretno Zmajevi!

20:31 - Španija je prava rukometna velesila i dva puta je bila prvak svijeta (2005. i 2013.), dok je na posljednjem Evropskom prvenstvu u Poljskoj ove godine bila druga, što joj je ukupno četvrto evropsko srebro. Prvi put nakon 1976. godine propustila je plasman na Olimpijske igre i nije nastupila u Brazilu što je rezultiralo odlaskom Manola Cadenasa sa selektorske klupe. Zamijenio ga je ranije spomenuti Jordi Ribera.

Naš tim je svoje prvo veliko takmičenje igrao 2015. godine na Svjetskoj prvenstvu u Kataru. Nadamo se da ćemo uskoro osjetiti i plasman na prvo Evropsko prvenstvo u historiji našeg tima.

20:26 - Igrači oba tima su izašli na teren.

20:25 - Naš tim će za četiri dana u Skenderiji u 2. kolu kvalifikacija dočekati Austriju, našeg najvećeg konkurenta u ovoj grupi, a sa nama je u grupi i Finska.

Plasman na Evropsko prvenstvo ostvarit će po dvije prvoplasirane selekcije u sedam grupa (svaka grupa broji četiri reprezentacije) te najbolja trećeplasirana selekcija kvalifikacija.

20:23 - "Pošto nemamo vremena za treninge, svim igračima sam poslao ovaj program i svi su ga instalirali na svoje uređaje. Sve videozapise koje se tiču reprezentacije Španije - šta može Španija, napad, odbrana, kontra, igrač više, igrač manje, šta mogu individualno igrači... Tako i videozapise Austrije. Tako se spremamo za ove mečeve. Igrači su dobili mnogo materijala da dođu što spremniji na okupljanje", rekao je Šuman u intervjuu za naš portal na početku okupljanja za kvalifikacije.

20:21 - Ovo će biti treći susret BiH i Španije. Prvi susret odigran je 1993. godine na Mediteranskim igrama u Montpellieru i Španci su slavili sa 24:19, a četiri godine kasnije Španci su pobijedili 37:20, također na Mediteranskim igrama, ovaj put u Bariju.

20:20 - Novi selektor Španije Jordi Ribera će u svom timu večeras na raspolaganju imati ova imena:

Gonzalo Perez de Vargas, Rodrigo Corrales, Eduardo Gurbindo, Alex Dujshebaev, Viran Morros, Iosu Goñi, Carlos Molina, Raul Entrerrios, Joan Cañellas, Daniel Sarmiento, Julen Aguinagalde, Adria Figueras, Victor Tomas, Ferran Sole, Valero Rivera i Miguel Sanchez-Migallon.

Zbog povrede mišića susret protiv rukometnih Zmajeva, ali i protiv Finske u subotu, će propustiti pivot Rhein-Neckar Löwena Gedeon Guardiola. On se smatra ključnim čovjekom španske odbrane. Umjesto njega u selekciju Španije Ribera je pozvao 28-godišnjeg Adriju Figuerasa, pivota Granollersa.

20:18 - Šuman na ovom meču može računati na sljedeće igrače:

Benjamin Burić, Nebojša Grahovac, Alen Ovčina, Tomislav Nuić, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Marin Vegar, Marko Tarabochia, Ivan Karačić, Josip Perić, Marko Panić, Faruk Vražalić, Kristijan Jarak, Vladimir Vranješ, Muhamed Toromanović i Senjamin Burić.

Od igrača na koje je Šuman ozbiljno računao i koji spadaju u red naših najboljih igrača jedino nedostaje Dejan Malinović, desni bek francuskog Creteila, koji je odsutan zbog povrede. "Srećno večeras. Volio bih da sam sa vama, ali znam da ćete ostaviti srce na terenu. Svi kao jedan", poručio je Malinović preko svoje zvanične Facebook stranice.

Bitno je napomenuti da je naš tim kompletiran tek jučer kada su stigli Muhamed Toromanović i Senjamin Burić, jer takmičenja u Njemačkoj, Francuskoj i Mađarskoj igrana su ovog vikenda što je utjecalo na to da igrači iz navedenih takmičenja kasne na okupljanje.

20:17 - Selektor Bosne i Hercegovine Bilal Šuman večeras ima svoj debitantski nastup na klupi našeg tima koji je preuzeo ovog ljeta. Šuman je biti deveti po redu selektor najboljih bh. rukometaša od formiranja Rukometnog saveza BiH. Svojevremeno je igrao za bh. reprezentaciju, a skupio je 32 nastupa te postigao 124 gola. U karijeri je nastupao za Pelister iz Bitolja (Makedonija), Barakaldo Bilbao (Španija) i danske klubove Aarhus i Kolding.

20:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 1. kola grupe 3 kvalifikacija za Evropsko rukometno prvenstvo u Hrvatskoj 2017. godine, a sastaju se Španija i BiH. Utakmica se igra u Valladolidu. Direktan prijenos utakmice možete pratiti na Face TV-u.