{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Kvalifikacije za EP: Okupljanje rukometne reprezentacije BiH počinje sutra

F
22.10.2014. u 15:16
3
3
Kvalifikacije za EP: Okupljanje rukometne reprezentacije BiH počinje sutra
3
Kvalifikacije za EP: Okupljanje rukometne reprezentacije BiH počinje sutra
Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u naredna četiri dana okupit će se u Sarajevu pred početak kvalifikacija za plasman na evropskom prvenstvu 2016. godine u Poljskoj.
Direktor reprezentacije Mirza Muzurovića dolazak prvih igrača i selektora Dragana Markovića najavio je za četvrtak, a svi igrači trebali bi da budu na prozivci do nedjelje, 26. oktobra.

Prvi od dva kvalifikaciona susreta u ovoj godini najbolji rukometaši će igrati 29. oktobra protiv Bjelorusije u Minsku, a četiri dana kasnije će u Tuzli ugostiti prvog favorita grupe - Dansku.

Četvrta ekipa u Drugoj grupi je selekcija Litvanije.

Selektor Marković grupu je ocijenio kao veoma kvalitetnu i neugodnu.

"Danska je apsolutni favorit grupe, sigurno da je i reprezentacija Bjelorusije izuzetno težak protivnik, a selekcija Litvanije nikada nije bila za potcjenjivanje. Smatram da i mi imamo određeni kvalitet i da ćemo se sigurno boriti za pozicije koje vode nastupu na EP. Ako budemo zdravi, bit ćemo težak protivnik svim ovim ekipama", kazao je Marković.

Selektor je krajem septembra objavio spisak igrača na koje računa za predstojeće susrete.

Na spisku se nalazi 19 igrača: Benjamin Burić, Nebojša Grahovac, Peđa Dejanović, Alen Ovčina, Mirko Mikić, Nikola Prce, Duško Čelica, Ivan Milas, Mirsad Terzić, Ivan Karačić, Josip Perić, Kosta Savić, Dejan Malinović, Marko Panić, Vladimir Vranješ, Muhamed Toromanović, Senjamin Burić, Faruk Vražalić i Deni Velić.

U kvalifikacijama, koje će se igrati do sredine juna 2015. godine, učestvuje 28 reprezentacija, svrstanih u sedam grupa. Na EP-u će se plasirati po dvije najbolje ekipe iz svake grupe i jedna najbolja trećeplasirana reprezentacija te domaćin Poljska.

Raspored nastupa reprezentacije BiH u kavlifikacijama za EP (Druga grupa):
29. oktobra: Bjelorusija - BiH
2. novembra: BiH - Danska
29/30. aprila 2015: BiH - Litvanija
2/3. maja 2015: Litvanija - BiH
10/11. juna 2015: BiH - Bjelorusija
13/14. juna 2015: Danska - BiH

Kvalfikacione grupe:
Prva grupa: Hrvatska, Norveška, Holandija, Turska
Druga grupa: Danska, Bjelorusija, Litvanija, BiH
Treća grupa: Slovenija, Švedska, Slovačka, Latvija
Četvrta grupa: Srbija, Island, Crna Gora, Izrael
Peta grupa: Mađarska, Rusija, Portugal, Ukrajina
Šesta grupa: Francuska, Makedonija, Češka, Švicarska
Sedma grupa: Španija, Njemačka, Austrija, Finska

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: