Rukomet
43

Tok utakmice / Kvalifikacije za EP: BiH - Austrija 22:23

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u 2. kolu grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Hrvatskoj na domaćem parketu u Skenderiji poražena je od Austrije (23:22). Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • Kraj. Austrija je slavila rezultatom 23:22.

60' - Dvije minute isključenje za Terzića. Austrija ima napad 18 sekundi prije kraja.

60' - Austrija vodi sa 23:22.

60' - Austrija ima napad za vodstvo.

59' - Jelinek vraća na 22:22.

58' - Brani Grahovac! Pa onda pogađa Vražalić!!! Vodimo sa 22:21.

57' - Time-out Austrije.

57' - Brani Grahovac! A onda pogađa Tarabochia! Sada je 21:21.

56' - Panić! Smanjili smo na 21:20. Kakva drama u finišu.

56' - Kirveliavicius pogađa za 21:19.

54' - Grahovac brani, ali onda katastrofalna greška u napadu našeg tima.

53' - Tarabochia smanjuje na 20:19.

53' - M. Hermann pogađa za 20:18.

52' - Brani Grahovac, a onda pogađa Vražalić za 19:18. Austrija ima gol razlike.

51' - Vegar smanjuje na 19:17.

51' - Sedmerac za naš tim.

51' - Santos za 19:16.

50' - Isključenje za Terzića. Dvije minute suspenzije. Potom je dvije minute suspenzije dobio i Bilyk.

49' - Nuić pogađa, ali sudije poništavaju gol, jer smatraju da je naše krilo najprije nagazilo prostor unutar šest metara.

48' - Bauer brani sedmerac koji je šutirao Tarabochia. Golman Austrije ima 14 odbrana.

48' - Sedmerac za naš tim i dvije minute suspenzije za Kirveliaviciusa.

45' - Četvrti gol Santosa i Austrija sada vodi sa dva gola razlike (18:16).

44' - Time-out našeg tima.

44' - Weber pogađa za 17:16.

44' - Žuti karton za Nuića i sedmerac za Austriju.

43' Božović pogađa za 16:16.

42' - Kontra Austrije i Santos smanjuje na 16:15.

41' - Imamo napad za +3.

40' - Time-out Austrije. Igra se nastavlja.

39' - Vražalić za 16:14!

39' - Panić za 14.14. A onda i Nuić nakon kontre za 15:14.

38' - Austrija dolazi do vodstva. Bilyk za 14:13.

36' - Weber vraća na 13:13.

36' - Vegar! Vodimo sa 13:12.

35' - Santos pogađa za 12:12.

34' - Toromanović pogađa na asistenciju Vegara za 12:11.

34' - A. Hermann je zaradio dvije minute suspenzije.

33' - Austrija je preko Bilyka izjednačila (11:11). U međuvremenu mi smo se kompletirali.

31' - Weber smanjuje na 11:10. Igramo sa igračem manje.

31' - Sedmerac za Austriju.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

• Kraj prvog poluvremena.

30' - M. Hermann pogađa za 11:9.

30' - Sada dvije minute suspenzije za Terzića.

29' - Nuić! Vodimo sa tri razlike. Sada je 11:8.

29' - Novo isključenje za Austriju. Jelineku dvije minute suspenzije.

28' - Šuman poziva time-out. Igra je nastavljena.

27' - Brani Bauer, a onda i Grahovac! Sada smo kompletni i imamo šansu otići na +3.

25' - Dvije minute suspenzije za Marijanca. Odbranili smo se.

25' - Austrija je pozvala time-out.

24' - Vegar! Vodimo sa dva razlike. Prvo ime susreta je Vegar. Vodimo sa 10:8.

23' - Tarabochia pogađa iz sedmerca. Vodimo sa 9:8.

23' - Četvrti sedmerac za naš tim i ponovo ga je izborio Vegar. Tarabochia izvodi.

22' - Toromanović za 8:8.

21' - Weber sretno pogađa! Lopta je pogodila stativu pa se odbila o Burićeva leđa i ušla u gol.

21' - Brani Bauer! Novi promašaj za Panića.

18' - Vranješ pogađa za 7:7.

17' - Weber je strijelac za 7.6.

17' - Dvije minute suspenzije za Nuića.

16' - Vegar! Ponovo smo izjednačili. Sada je 6:6.

16' - M. Hermann pogađa za 6:5.

15' - Pogađa Tarabochia iz sedmerca za 5:5.

15' - Treći sedmerac za naš tim izborio je Vegar. Izvest će ga Tarabochia.

15' - Novo isključenje za goste. Dvije minute "hlađenja" za Schmida.

14' - M. Hermann za 5:4.

14' - Bauer uz pomoć stative ponovo brani udarac Panića.

13' - Odličan gol Vegara! Sada je 4:4.

10' - Sjajna odbrana Bauera nakon šuta Panića.

10' - Weber pogađa iz sedmerca za 4:3.

9' - Žuti karton za Terzića, pa onda sedmerac za Austriju.

9' - Tarabochia pogađa iz sedmerca za 3:3.

7' - Sedmerac za naš tim i dvije minute suspenzije za Webera. Brani Bauer udarac Prcea.

6' - Bilyk pogađa za prvo vodstvo Austrije, sada je 3:2.

5' - Žuti karton za Kirveliaviciusa zbog prekršaja nad Vranješom. Velika podrška sa tribina za naš tim.

4' - Bilyk za novo izjednačenje (2:2).

3' - Panić nas vraća u vodstvo. Sada je 2:1.

2' - Odbranili smo se i imamo napad za 2:0. Ipak, gubimo loptu i Santos pogađa za 1:1.

1' - Tarabochia! Vodimo sa 1:0.

1' - Utakmica je počela. Prvi napad pripada našem timu.

19:58 - Sve je spremno za početak utakmice.

19:56 - Trenutno slušamo himnu BiH.

19:54 - Slijedi intoniranje himne Austrije.

19:53 - Prema slobodnoj procjeni našeg reportera na tribinama Skenderije nalazi se između 2.500 i 3.000 navijača.

19:51 - U toku je predstavljanje igrača oba tima.

19:50 - Ni Austrija se nije kvalifikovala na Svjetsko prvenstvo koje će se 2017. godine održati u Francuskoj. Njih je u baražu savladala Danska sa ukupnim rezultatom 58:47, dok je naš tim poražen od Švedske sa ukupnih 54:46. Austrija je do sada nastupila na dva evropska (2010. kada su bili domaćini i 2014. godine) te četiri svjetska prvenstva (1938., 1958., 2011. i 2015.). Naš tim je svoje prvo i jedino veliko takmičenje igrao 2015. godine na Svjetskoj prvenstvu u Kataru

19:49 - "Mislim da je Austriji ovo 'zadnji voz' nakon iznenađujućeg poraza od Finske. Sa tranzicijom u kontri i polukontri imamo šanse da pobijedimo, jer je tako Finska slavila. Bit će promjena u ekipi, ali sada ne bih govorio o imenima. Očekujemo veliku podršku sa tribina jer nam pobjeda otvara vrata za Evropsko prvenstvo. Potom ćemo imati mnogo vremena do maja da se skoncentrišemo na Finsku i na dvije utakmice koje ćemo igrati proti nje", naglasio je selektor Bilal Šuman na jučerašnjoj press konferenciji.

19:48 - Austrija je u 1. kolu kod kuće iznenađujuće poražena od Finske rezultatom 31:27, dok je BiH poražena u gostima od Španije rezultatom 30:21. Zbog poraza Austrije od Finske, pred našim timom je velika šansa da eventualnom pobjedom napravi ogroman korak ka plasmanu na EP, jer je Austrija naš najveći konkurent u borbi za drugo mjesto.

Plasman na Evropsko prvenstvo ostvarit će po dvije prvoplasirane selekcije u sedam grupa (svaka grupa broji četiri reprezentacije) te najbolja trećeplasirana selekcija kvalifikacija.

1. Španija 4 +24
  2. Finska 2 -11
  3. Austrija 0 -4
  4. BiH 0 -9

19:47 - U roster Bosne i Hercegovine selektor Bilal Šuman uvrstio je sljedeće igrače: Benjamin Burić, Nebojša Grahovac, Alen Ovčina, Tomislav Nuić, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Saša Marijanac, Marin Vegar, Marko Tarabochia, Ivan Karačić, Josip Perić, Marko Panić, Faruk Vražalić, Vladimir Vranješ, Muhamed Toromanović i Senjamin Burić.

Patrekur Jóhannesson je u tim Austrije uvrstio ove igrače: Thomas Bauer, Goran Aleksić, Alexander Hermann, Maximilian Hermann, Dominik Schmid, Janko Božović, Sebastian Frimmel, Julian Ranftl, Robert Weber, Dominik Bammer, Gerald Zeiner, Wilhelm Jelinik, Nikola Bilyk, Raul Santos, Christoph Neuhold, Romas Kirveliavicius.

19:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola grupe 3 kvalifikacija za Evropsko rukometno prvenstvo u Hrvatskoj 2017. godine, a sastaju se BiH i Austrija. Utakmica se igra u Skenderiji. Direktan prijenos utakmice možete pratiti na Face TV-u.