Rukomet
0

Kup kupova: Bosna Lido osiguranje - KIF kolding 27:25

FENA
Rukometaši Bosne Lido osiguranja u prvoj utakmici osmine finala Kupa kupova večeras su u Sarajevu savladali danski KIF Kolding sa 27:25 (14:13).

Dvorana "Ramiz Salčin", gledalaca 1.300, sudije Martin Franco i Jose Rodigez (Španija), delegat Panajotis Antonopulos (Grčka).

Bosna LO: Šabanović (14 odbrana), Grahovac (1), Jaškić 3, Kapisoda 3, Omerčević 1, Jahić 2, Toromanović 7, Jonovski 4, Stojanović, Stevenović 2, Ubožanka 1, Čačić 5, Anisimov, Kratović. Trener Gregor Cvijič.

KIF Kolding: Ohlander (19), Petersen, Kornum, Ernstson 6, Overgrad, Sondergard 5, Seifert 4, Melgard, Olson, Spelerberg 5, Snuchel 2, Skotlund, Jensen, Forslund 4. Trener Ulf Sviterson.

Sedmerci: Bosna LO 3(2), KIF Kolding 5(4); isključenja: Bosna LO 8, KIF Kolding 12 minuta.

Nakon blijedih partija u elitnom evropskom takmičenju, prvak BiH pobjedom je otvorio prvi ovosezonski nasup u Kupu kupova u kojem je prošle godine dogurao do polufinala. Sa novim trenerom i trojicom novih igrača, te samo 10-ak dana zajedničkih priprema, prvak BiH zasluženo je savladao trećeplasiranu ekipu iz države novog evropskog prvaka.

Veći dio susreta rukometaši BiH su držali vodstvo, koje je u 39. minuti iznostilo 20:16. Nakon što su gosti poravnali rezultat na 22:22, "Studenti" su ostvarili odlučujuću seriju 3:0 i do kraja kontrilsali rezultat.

Najefikasniji u redovima našeg tima bili su Muhamed Toromanović sa sedam, te Petar Kapisoda i Ace Jonovski sa po četiri gola.

Revanš susret igrat će se 16. februara u Koldingu.